Zákazníci vyslyšeli volání o pomoc a pomohli naplnit sklady potravinových bank. V Olomouckém kraji se vybralo celkem 18 tun potravin a drogerie, celorepublikově pak Sbírka potravin hlásí výsledek 318 tun. Sbírka se uskutečnila za přísných hygienických podmínek ve více než osmi stech prodejnách po celé ČR.


Jedna z největších republikových dobročinných akcí se blíží. Sbírka potravin, jejíž jarní termín připadá na sobotu 24. dubna, se uskuteční i v Olomouckém kraji. A to hned v rekordním počtu supermarketů – lidé mohou nakoupit potraviny a drogerii pro potřebné v celkem třiačtyřiceti prodejnách.


Velká solidarita lidí a následný obrovský výtěžek! Tak by se dala shrnout letošní Sbírka potravin, která proběhla s úspěchem i přes náročné hygienické podmínky v sobotu 21. listopadu 2020. Zákazníci vyslyšeli volání o pomoc a svými nákupy doplnili sklady potravinových bank. Nakupujícím i dobrovolníkům patří převeliké díky!


Sbírka potravin, kterou v celé republice pořádají potravinové banky, se uskuteční – a to již v sobotu 21. listopadu. V omezeném rozsahu a s malým počtem dobrovolníků. Kvůli aktuální pandemické situaci se mnoho lidí dostává do krizových situací a potřeba trvanlivých potravin se zvyšuje. V Olomouckém kraji se do sbírky zapojí 23 prodejen napříč všemi obchodními řetězci.


Od úterý 13.října potravinové banky ve všech regionech přijmou nevyužité zásoby potravin od všech stravovacích zařízení (zejména jídelny, menzy, velké restaurace). Minimální množství k odvozu je 20 kg. Darování je nutné předem telefonicky dohodnout, s ohledem na momentální lidské kapacity. Přijmout lze ovoce, zeleninu nebo chlazené, mražené nebo trvanlivé potraviny, které zatím nebyly rozbaleny.