Další celorepubliková dobročinná akce je tu. Sbírka potravin startuje 23. dubna v sobotu. Lidé budou moci v celém Olomouckém kraji nakoupit v v sedmdesáti třech prodejnách.

Nejen potravinové banky se podílí na realizaci, ale také Svaz obchodu a cestovního ruchu a Asociace společenské odpovědnosti. Mezi partnery patří Charity České republiky, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonice. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.


Reagujeme na krizi na Ukrajině a bedlivě monitorujeme situaci ohledně příchozích z míst válečného konfliktu. V koordinaci s našimi odběrateli pořádáme Humanitární sbírku potravin a drogerie, abychom zajistili dostatečné zásoby v našich skladech. 

Pokud chcete pomoci nákupem potravin a drogerie, můžete se s nimi stavit přímo do skladu na ulici 1. Máje 803/1 - vjezd je z ulice Koželužská.  

Vaše dary můžete nosit od pondělí do pátku v čase 14:00 - 17:00. 


„Můžeme pro vás uspořádat sbírku? A jaké potraviny jsou nejpotřebnější?“

Tak zní dvě otázky, které několikrát do roka uslyší pracovníci Potravinové banky v Olomouckém kraji. Tyto nabídky aktivních jedinců nás vždy přesvědčí, že solidarita mezi lidmi stále existuje a moc nás potěší, když si vzpomenou právě na nás. Potraviny a drogerie totiž patří mezi základní potřeby pro lidi v tak tíživých situacích, že si je nemohou dovolit koupit. 


Na podzim vyrazili pracovníci Potravinové banky v Olomouckém kraji do Základní školy Stupkova Olomouc. Během interaktivních přednášek seznámili žáky prvního stupně s tím, co potravinová banka dělá, kam zachráněné potraviny putují, ale i jak sami mohou lidé omezit plýtvání potravinami.


Kam putují neprodejné potraviny z regálů supermarketů? Na to se do Potravinové banky v Olomouckém kraji přijeli podívat manažeři ze spolupracujícího obchodního řetězce Albert.