Češi umějí pomáhat. V Olomouckém kraji darovali 23 tun potravin

Češi umějí pomáhat. V Olomouckém kraji darovali 23 tun potravin

Jarní kolo Sbírky potravin je za námi a my máme sečteno. V Olomouckém kraji darovali lidé 23 tun potravin, které pomohou na těch správných místech. 

V sobotu 13. dubna mohla široká veřejnost během svých nákupů v supermarketech v Olomouckém kraji nakoupit potraviny navíc pro lidi v nouzi. U vchodu zákazníky vítali dobrovolníci v zelených zástěrách a rozdávali jim letáčky se seznamem potravin, kterých máme v Potravinové bance nedostatek. Letos na jaře věnovalo svůj čas Sbírce potravin celkem 250 ochotných dobrovolníků, bez jejichž pomoci by se sbírka nemohla konat v takovém měřítku, jako je tomu nyní. 

Společně s dobrovolníky se nám podařilo vybrat přes 23 tun potravin a drogerie. Z takového objemu darovaných potravin bude možné připravit až 55 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Využijí je rodiče samoživitelé, vícečetné rodiny, osamělí senioři, lidé s postižením a další. Potravinová pomoc jim bude poskytnuta v neziskových organizacích nebo ve výdejnách potravinové pomoci. 

Lidé kromě surovin na vaření darovali také dětskou výživu a pleny, které jsou v našem skladu dlouhodobě nedostatkovým zbožím. 

Chtěli bychom všem poděkovat za jejich štědrost!